Dom i ogród

Inspirujemy! – Jak ozdobić lustro łazienkowe?

Łazienka jest pomieszczeniem, które składa się z wielu elementów. Z całą pewnością jednym z ważniejszych jest lustro, które zazwyczaj umiejscowione jest w centralnym punkcie łazienki – nad strefą umywalki. Nie tylko przy lustrze spędzamy sporo czasu w ciągu dnia, ale także jest to element, który z pewnością ma wpływ na stylistykę wnętrza. Zastanawiasz się jak ozdobić lustro łazienkowe, by jeszcze bardziej przyciągało wzrok? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

www.lazienkiabc.pl lustra łazienkowe

Odpowiednio podkreślone lustro łazienkowe potrafi wpłynąć na charakter wnętrza!

Urządzając łazienkę, niewiele osób przykłada odpowiednią wagę do wyboru lustra. Jest to ten element łazienkowego wyposażenia, który często dobierany jest na samym końcu, dosyć przypadkowo. A jednak to właśnie lustro jest widoczne praktycznie zaraz po wejściu do wnętrza i to takze przy nim spędzamy sporo czasu myjąc zęby, czesząc się czy robiąc makijaż. Czasem nawet wtedy, gdy lustro łazienkowe ogólnie pasuje do stylistyki nie jest dobrze wyeksponowane, brakuje mu tego “czegoś”, by zachwycało i przyciągało spojrzenia. Z tych właśnie względów warto jest zadbać o odpowiednią oprawę lustra.

Osoby, które zastanawiają się nad tym jak ozdobić lustro łazienkowe powinny zacząć od prostych i sprawdzonych sposobów. Jednym z nich jest optymalne doświetlenie lustra. W tym celu można pokusić się o dokupienie specjalnych halogenowych, podłużnych lamp lub kinkietów. Lampy, kiniety nie tylko pełnią rolę dekoracyjną, ale i sprawiają, że można bardziej precyzyjnie i komfortowo wykonać dane czynności. Opcją na doświetlenie są taśmy LED, które obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Metamorfoza łazienkowego lustra – jak to zrobić?

Czasem małe zmiany w wystroju sprawiają, że łazienka może nabrać zupełnie innego charakteru. Jest odświeżona, wygląda na bardziej nowoczesną, lub utrzymaną w danej stylistyce. Wbrew pozorom to wcale nie całkowita wymiana wyposażenia zmienia aranżację, ale poszczególne jej elementy,  takie jak np. lustro. Stare lustro można odnowić na wiele sposobów i udekorować tak, że będzie prawdziwą ozdobą wnętrza. Jednym z sposobów jest dokupienie ciekawej, efektownej ramy lub zrobienie jej samodzielnie, Można w tym celu wykorzystać też starą ramę po obrazie. Często piwnica babci, czy strych skrywają pełno takich właśnie skarbów.

W przypadku, gdy lustro posiada już ramę, można ją np przemalować. Nie zawsze taka zmiana musi oznaczać poniesienie dużych kosztów. Ramę można przemalować na ciekawy i aktualnie modny w aranżacjach kolor. W łazienkach jasnych, w których przeważa biel,można wstawić lustro z pomalowaną na czarno ramą i w ten sposób stworzyć kontrapunkt kolorystyczny, który będzie przyciągał uwagę. Rama może być w kolorze złotym, wtedy wnętrza nabierze klimatu retro, stanie się bardziej eleganckie, pałacowe. Ramę można też specjalnie postarzeć, co jest obecnie niezwykle modne!